Օլիմպիադաներ

2017թ դեկտեմբերի 11-ից Ագարակի միջնակարգ դպրոցում տրվեց 2017-2018 ուստարվա առարկայական օլիմպիադաների դպրոցական փուլի մեկնարկը:


Ընթերցանության օլիմպիադայի դպրոցական փուլի արդյունքները

2017թ փետրվարի 18-ին Ագարակի  միջնակարգ դպրոցի  գրադարանում անցկացվեց ընթերցանության օլիմպիադայի դպրոցական փուլը, որին մասնակցում էին VI  դասարանի աշակերտները: Դպրոցական փուլը հաղթահարեցին  Լյովա Աղավելյանը  /VIբ դասարան/ և Էմմա Խաչատրյանը /VIբ դասարան/ : Նրանք  հնարավորություն ստացան մասնակցելու մարտին  կայանալիք մարզային փուլին:

Դպրոցի տնօրենությունը շնորհավորում է հաղթողներին և մաղթում նորանոր հաջողություններ:


Փետրվարի 8-ից տրվեց 2016-2017 ուստարվա առարկայական օլիմպիադաների տարածքային փուլի մեկնարկը/գերմաներեն,անգլերեն,հայոց լեզու, հայ գրականություն,ռուսաց լեզու,հայոց պատմություն.հայոց եկեղեցու պատմություն/:

Անգլերեն լեզվից մրցանակային տեղեր զբաղեցրին հետևյալ աշակերտները՝
XII դաս.-Դավթյան Լիլյա – I տեղ
XII դաս.-Ղազարյան Նինել – II տեղ
XII դաս.-Ղազարյան Իգր – III տեղ
X դաս.-Սարգսյան Նարեկ – I տեղ
X դաս.-Դավթյան Սելինե – II տեղ
X դաս.-Սարգսյան Զարե – III տեղ

Գերմաներեն լեզվից մրցանակային տեղեր զբաղեցրին հետևյալ աշակերտները
XII դաս.-Միքայելյան Լիլի – I տեղ
XII դաս.-Արզումանյան Ալլա– II տեղ
XII դաս.-Բոլյան Յուլյա – III տեղ
XI դաս.-Հովհաննիսյան Զինա – I տեղ
XI դաս.-Մկրտչյան Սվետլանա – III տեղ
XI դաս.-Սարգսյան Արշալույս – III տեղ
X դաս.-Մկրտչյան Անի – I տեղ
IX դաս.-Մհերյան Լուսինե – I տեղ
IX դաս.-Խաչատրյան Մելսիդա – II տեղ
IX դաս.-Ավետիսյան Ալինա – III տեղ

Հայոց լեզվից մրցանակային տեղեր զբաղեցրին հետևյալ աշակերտները
XII դաս.-Գևորգյան Անի-I տեղ
XIIդաս.-Միքայելյան Լիլի-IIտեղ
XI դաս.-Բարխուդարյան Գոռ-III տեղ
X դաս.-Դավթյան Սելինե-I տեղ
X դաս.-Սարգսյան Զարե-III տեղ
IXդաս.-Մհերյան Լուսինե-III տեղ

Հայ գրականությունից մրցանակային տեղեր զբաղեցրին հետևյալ աշակերտները
XII դաս.-Խաչիկյան Մարիանա-I տեղ
XIIդաս.-Ղազարյան Նինել-IIտեղ
XII դաս.-Եգորյան Ստելա-III տեղ
XI դաս.-Միրզոյան Էմիլյա-II տեղ
XI դաս.-Դանիելյան Հովհաննես-III տեղ
X դաս.-Դավթյան Սելինե-I տեղ
Xդաս.-Սարգսյան Մերի-III տեղ
IX դաս.-Բունիաթյան Անահիտ – I տեղ
IX դաս.-Դավթյան Արսեն – III տեղ

Ռուսաց լեզվից մրցանակային տեղեր զբաղեցրին հետևյալ աշակերտները
XII դաս.-Դավթյան Լիլյա – I տեղ
XII դաս.-Խաչիկյան Մարիանա– II տեղ
XI դաս.-Օհանջանյան Ինեսա – I տեղ
XI դաս.-Բունիաթյան Արտուշ – II տեղ
X դաս.-Ստեփանյան Լիլի – II տեղ
IX դաս.-Աղամալյան Ռաֆայել – I տեղ

Պատմությունից մրցանակային տեղեր զբաղեցրին հետևյալ աշակերտները
XII դաս.-Ղազարյան Իգր – I տեղ
XII դաս.-Միքայելյան Լիլի– II տեղ
XII դաս.-Ղազարյան Նինել – III տեղ
XI դաս.-Բարխուդարյան Գոռ– II տեղ
XI դաս.-Դանիելյան Հովհաննես – III տեղ
X դաս.-Սարգսյան Նարեկ – I տեղ
IX դաս.-Ղազարյան Ալեն – I տեղ
IX դաս.-Դավթյան Արսեն – III տեղ

Հայոց եկեղեցու պատմությունից մրցանակային տեղեր զբաղեցրին հետևյալ աշակերտները
XI դաս.-Դանիելյան Հովհաննես-II տեղ
XI դաս.-Բարխուդարյան Գոռ– III տեղ
IX դաս.-Սարգսյան Վիոլետա – II տեղ
IX դաս.-Մարգարյան Արաքսյա – III տեղ

Շնորհավորում ենք և մաղթում հաղթանակներ: